Nuda w domu, nie ma mowy! Proponujemy super zabawę w teatr.

Szukając inspiracji do zabaw z dzieckiem, warto pochylić się nad teatrem. Zabawy teatralne dla dzieci mogą mieć wiele obliczy – od przedstawień kukiełkowych, przez teatr cieni aż po odgrywanie konkretnych scenariuszy z bajek lub książek dla dzieci. Pomysłów na zabawę jest wiele, w dodatku bardzo łatwo je zrealizować, ponieważ bez trudu kupimy dziś zarówno pacynki, jak i całe zestawy teatralne zawierające wszystkie postaci oraz scenariusz przedstawienia. Ale czasem wystarczą tylko teatralne wierszyki lub zestaw piosenek, w oparciu o które nasze maluchy same będą mogły zbudować własną opowieść. Poznaj kilka ciekawych pomysłów na świetną zabawę razem z dzieckiem. Każdy z nas zna również z dzieciństwa wiele mądrych utworów dla dzieci, z których każdy kończy się pożyteczną lekcją życia, mówiącą o tym, jak zyskać przyjaciół lub jakich wartości powinniśmy się trzymać. Nauka poprzez zabawę sprawdza się w tym przypadku doskonale.

Teatralne słuchowiska to zabawy, do których wystarczy jedynie chęć i zaangażowanie. Cała reszta – scena, kostiumy, historia, którą chcemy opowiedzieć – wszystko to zależy od naszej wyobraźni i improwizacji. Pomocne mogą okazać się teatralne słuchowiska na płytach CD zawierające wesołe piosenki, które idealnie urozmaicą każde przedstawienie. W końcu chodzi o dobrą zabawę.

 

Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy Profi-Med realizuje projekt dofinansowany ze środków PFRON pt. „ODKRYJ Z NAMI POTENCJAŁ – ZDOBĄDŹ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ”.

Okres realizacji projektu: 01.05.2022 r. – 31.03.2025 r.