OREW w Goleniowie
Nasza Kadra

Anna Bartkowiak-Kubiak

dyrektor, pedagog, oligofrenopedagog, logopeda

Nieustannie doskonali swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Ukończyła liczne warsztaty i szkolenia w zakresie logopedii, m.in. Terapia Miofunkcjonalna, elementy Metody Krakowskiej, Makaton (I,II stopień), metoda werbo-tonalna, Niemowlak u logopedy i inne. Specjalizuje się w terapii dzieci niepełnosprawnych i z opóźnionym rozwojem mowy. Odpowiedzialna, ambitna, lubiąca wyzwania. Od 2012r. związana z OREW w Goleniowie. Za cel stawia sobie ciągłe rozwijanie nowoczesnej placówki terapeutycznej oraz budowanie współpracy z kreatywnym i otwartym zespołem specjalistów. Prywatnie pasjonatka kryminałów i czekolady.

Marlena Kubiak

Pedagog, oligofrenopedagog, logopeda, zastępca dyrektora ds. pedagogicznych

Ceni sobie zdobywanie nowych kwalifikacji i umiejętności. Ukończyła wiele kursów
i szkoleń, które pozwalają skuteczniej pracować z dzieckiem, m.in. karmienie małego dziecka w aspekcie logopedycznym, metoda werbo-tonalna, III stopniowy kurs doskonalący-terapia behawioralna dzieci z autyzmem, Makaton (I, II stopień). Zawodowo interesuje się opóźnionym rozwojem mowy oraz terapią dzieci z autyzmem. Inspiruje dzieci do otwierania się na nowe doświadczenia, jednocześnie dając im poczucie akceptacji i zrozumienia. Zawsze ciepła, uśmiechnięta, zaangażowana i godna zaufania. Prywatnie żona i mama małego chłopca. Miłośniczka dobrej kawy. W wolnych chwilach czyta książki, spotyka się ze znajomymi i podróżuje.

Monika Woszczyło

psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, regularnie superwizowana.

Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i rodzin oraz warsztaty dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością lub trudnościami rozwojowymi. Certyfikowany trener umiejętności społecznych dzieci i dorosłych, ukończyła kurs terapii behawioralnej dzieci autystycznych. W swojej pracy kieruje się szacunkiem do drugiej osoby, bezwarunkową akceptacją i zrozumieniem. Prywatnie mama trójki temperamentnych osobowości i ekstrawertyczka od lat zakochana w swoim introwertycznym mężu.

Paulina Dziedzic

pedagog, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, terapeuta ręki, trener sensoplastyki I stopnia. Ukończone kursy: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, alternatywne formy komunikacji (Makaton, Piktogramy), logorytmika, Metoda Dobrego Startu.

Pracuje w placówce od 2013r. Osoba komunikatywna, wrażliwa. Nadrzędny cel prowadzonej terapii, to stworzenie takiej powierzchni rozwojowej, która umożliwi wychowankom szczęśliwe i godne życie. Stale podnosi swoje kwalifikacje, dba o ciągły rozwój zarówno na płaszczyźnie zawodowej jak i prywatnej. Zainteresowania: psychologia, książki o tematyce psychologiczno – wychowawczej, joga. Wielka miłośniczka zwierząt, w przyszłości planująca założenie własnego schroniska dla psów.

Anna Kutniowska

oligofrenopedagog, terapeuta ręki, certyfikowany trener umiejętności społecznych oraz sensoplastyki I stopnia.

Ukończyła szkolenia w zakresie prowadzenia zajęć Metodą Dobrego Startu oraz dobrego startu do czytania, wykorzystania oprogramowania MÓWik. Mama trójki dzieci. Cierpliwa, wyrozumiała, otwarta i wrażliwa. Praca z dziećmi daje jej dużo radości i osobistego zadowolenia. Ciągle pogłębia swoją wiedzę i doskonali posiadane umiejętności.

Bianka Kuśmierczuk – Ociepa

mgr fizjoterapii, absolwentka Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Oligofrenopedagog, Terapeuta Neurorozwojowej Koncepcji NDT Bobath Basic i NDT Bobath Baby, Terapeuta Integracji Sensorycznej i Trójpłaszczyznowej Manualnej Terapii Wad Stóp
u Niemowląt i Dzieci, Terapeuta oddechowy.

Ukończyła kurs Rozluźniania Mięśniowo – Powięziowego oraz Równoważenia Strukturalnego, kurs Neurorozwojowej diagnostyki i rehabilitacji niemowląt i dzieci starszych, kurs Terapii Ręki, Kinesiology Taping. Instruktor Masażu Shantala, ukończyła szkolenie z komunikacji MAKATON oraz szkolenie z „Wykorzystywania kompresji jako regulacji napięcia posturalnego u dzieci”.

W sposób kompleksowy z wykorzystaniem nowoczesnych metod terapii wspomaga rozwój pacjentów opierając się na zdobytej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu.

Prywatnie mama dwóch dziewczynek, pasjonatka dobrej książki oraz górskich wędrówek
z ołówkiem, szkicownikiem i aparatem w ręku.

Anna Kopcewicz

fizjoterapeuta, oligofrenopadagog, terapeuta Integracji Sensorycznej (st. I i II), terapeuta Trójpłaszczyznowej Manualnej Terapii Wad Stóp u niemowląt i dzieci, trener sensoplastyki I stopnia, ukończyła kursy: PNF podstawowy, Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0-12 miesięcy, Kinesio Taping, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

W swojej pracy szczególną uwagę zwraca zarówno na prawidłowy rozwój motoryczny dziecka, jak i na jego poczucie bezpieczeństwa i komfort emocjonalny, dlatego też ceni sobie współpracę z gronem specjalistów oraz wspierające relacje z rodzicami. Nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat terapii i diagnoz, aby jak najefektywniej pomagać dzieciom w ich prawidłowym rozwoju. Prywatnie spełniona mama, pasjonatka aktywności fizycznej oraz książek o tematyce rodzicielskiej, kochająca podróże i pracę z dziećmi.

Ewa Świątek

fizjoterapeuta, terapeuta neurorozwojowej koncepcji NDT – Bobath oraz Integracji Sensorycznej (I i II stopień).

W terapii wykorzystuje techniki powięziowe, Kinesiology Taping, a także odpowiedni dobór zaopatrzenia ortopedycznego, ortotycznego i wspomagającego. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach o tematyce pediatrycznej. Mama trójki chłopców, w wolnych chwilach gra na pianinie, pielęgnuje swój ogród, wolontarystycznie prowadzi Klub Zdrowia w Szczecinie promujący zdrowy styl życia.

Adam Daraż

fizjoterapeuta, nauczyciel, terapeuta metody PNF, Cyriax oraz Terapeuta Integracji Sensorycznej, uczestnik wielu warsztatów rozwojowych metody PNF oraz tkanek miękkich, trener pływania

W pracy fizjoterapeutycznej pracuje funkcjonalnie, tak aby prowadzona terapia przynosiła wymierny skutek w życiu codziennym pacjenta. Prywatnie szczęśliwy ojciec trójki dzieci, pasjonat sportów wodnych i motocyklista.

Anna Ciborek

mgr fizjoterapii, terapeuta Integracji Sensorycznej (I i II stopnia)
Ukończyła kursy i szkolenia: PNF – usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym w oparciu o współczesne metody neurofizjologiczne, kinesiotaping KT1/ KT2 oraz masaż tkanek głębokich.

Zajmuje się profesjonalnym masażem od 2017r. Specjalizuje się w masażu tkanek głębokich, wykorzystując przy tym techniki masażu powięziowego i terapii punktów spustowych.
Prywatnie zapracowana mama 10-letnich bliźniaków. Wolny czas spędza przy dobrej książce lub na łonie natury – uwielbia spacery, narty biegowe i rower.

Martyna Redmann

psycholog, trener umiejętności społecznych

Ukończyła kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży oraz Play Therapy. Doświadczenie zdobywała odbywając praktyki na III oddziale ogólnopsychiatrycznym w SPS ZOZ Zdroje oraz pracując jako psycholog szkolny. W swojej pracy kieruje się dobrem klienta. Towarzyszy podopiecznym w odnajdywaniu zasobów i wzmacnianiu ich potencjału. Prywatnie szczęśliwa żona kochająca muzykę i przebywanie na łonie natury.

Iryna Baladynska

pedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel muzyki

Jest w trakcie studiów podyplomowych z Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. W życiu stawia na ciągły rozwój, pogłębia swoją wiedzę i doskonali posiadane umiejętności. Ukończyła kurs doskonalący nt. Metoda Dobrego Startu (część teoretyczną i cześć praktyczną). Cierpliwa i otwarta. Jej celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Prywatnie pasjonatka kolarstwa i podróży.

Aneta Jasonek

od 2017 roku dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Od 5 lat pracuję z pacjentami klinicznymi oraz z osobami chcącymi poprawić swój dotychczasowy sposób odżywiania. W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka w celu poszerzenia swoich umiejętności oraz zdobycia nowych narzędzi do pracy z pacjentami.
Od 2018 roku pracuje w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie, w którym pracuję głównie w osobami chorymi oraz z dziećmi z nadwagą i/lub otyłością.

Róża Brzezińska

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Kamila Kunert- Wójcik

absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i resocjalizacyjnej. Trener Samodzielności osób dorosłych z ASD w projekcie Azymut- Samodzielność. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu niwelowania zachowań trudnych i problemowych dzieci i dorosłych z ASD oraz seksualności osób w spektrum autyzmu. Inne szkolenia i kursy: Trening Umiejętności Społecznych, Terapia Neurotaktylna, Metoda Dobrego Startu

W swojej pracy nie podejmuję jakichkolwiek działań bez wiary w ich skuteczność. Cechuje mnie postawa wspierania osoby potrzebujące specjalnej pomocy, wynikająca z życzliwości do człowieka i uznania jego wartości, niezależnie od utrudnień w rozwoju. Zainteresowania: literatura skandynawska , mitologia nordycka i słowiańska, joga, treningi siłowe. Nie widzę świata poza swoim psem i świnką morską. Fascynatka filozofii Artura Schopenhauera, prozy Charlesa Bukowskiego i ,,Kalevali”- fińskiego eposu narodowego.