Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o terapię nadwrażliwości sensorycznej. Jednak wiele osób uważa, że terapie takie jak terapia zajęciowa, fizykoterapia i logopedia mogą być pomocne w radzeniu sobie z wrażliwością sensoryczną.

Ważne jest, by pracować z terapeutą, który rozumie i wie, jak pomóc w radzeniu sobie z wrażliwością sensoryczną. Dostępnych jest też wiele pomocnych książek i artykułów na ten temat. Dla niektórych osób pomocne jest dołączenie do grupy wsparcia dla osób z wrażliwością sensoryczną. Może to być forum wymiany informacji i doświadczeń, a także doskonałe źródło wsparcia.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z nadwrażliwością sensoryczną, istnieją środki, które mogą Ci pomóc. Dzięki odpowiedniemu wsparciu możliwe jest radzenie sobie z nadwrażliwością sensoryczną i prowadzenie pełnego i szczęśliwego życia. Nadwrażliwość sensoryczna nie musi być przeszkodą w prowadzeniu takiego życia, jakiego pragniesz. Terapia, samoopieka i wsparcie innych mogą wiele zmienić.

 

Artykuł stworzony w ramach zajęć instruktażu dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Zajęcia realizowane są w ramach projektu “„Odkryj z nami potencjał – zdobądź swoją przyszłość” współfinansowanego ze środków PFRON