Mieszkanie, wszystko jedno jak wielkie, może przy odrobinie wysiłku przemienić się w magiczną krainę pełną tajemniczych skarbów. Wystarczy przygotować mapę, podumać chwilę nad zadaniami, jakie mogą czekać po drodze na małych odkrywców i zaprosić maluchy do przygody. Tylko nie zapomnijmy o ukryciu skarbów! Mogą to być łakocie, zabawki albo dowolny inny przedmiot, który sprawi smykom radość. Dzięki temu finał zabawy powinien być niezapomniany.

Dzieci to istoty niezwykle ciekawskie, które z zapałem poznają otaczający je świat. Sprawdzoną metodą na to, aby im go przybliżyć, są podróże, zarówno te bliskie, jak i dalekie. Jednak nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić. Wówczas z pomocą przyjdą nam mapy i atlasy dla dzieci.

Dziecko poznaje świat. Mapy i atlasy geograficzne dla dzieci.

Mogą one służyć nie tylko za wstęp do nauki geografii, lecz także zaspokoić ciekawość dociekliwych brzdąców.

Podróżowanie palcem po mapie to doskonała zabawa. Możemy zawędrować, gdziekolwiek chcemy: na rozgrzaną słońcem Saharę, odległą, pacyficzną wyspę czy do serca tropikalnej dżungli. Klasyczny atlas może być jednak dla dziecka zbyt mało atrakcyjny, dlatego warto rozejrzeć się za jego dziecięcą wersją, gdzie oprócz map znajdują się ciekawostki na temat przyrody, kultury, zwyczajów czy języka danego regionu. Na rynku nie brakuje tego typu publikacji.

Jeśli pogoda dopisuje, zabawę można oczywiście przenieść w plener.

Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy Profi-Med realizuje projekt dofinansowany ze środków PFRON pt. „ODKRYJ Z NAMI POTENCJAŁ – ZDOBĄDŹ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ”.

Okres realizacji projektu: 01.05.2022 r. – 31.03.2025 r.