Bańki mydlane to dzieci, szczególnie tych młodszych zjawisko fascynujące. Jeśli więc nasze dotychczasowe pomysły na zabawy z ruchliwym 3 latkiem już się wyczerpały, nie jest wykluczone bańki rozwiążą problem. Dobrze mieć w domu chociażby najprostszy zestaw do ich wykonywania. Maszynka w kształcie kamery pozwoli tworzyć wspaniałe bańki mydlane, gwarantując przy tym dobrą, angażującą zabawę.

Prawdziwa gratka dla fanów baniek mydlanych – imponująca kosiarka puszczająca bańki. Wystarczy wlać do kosiarki dołączony płyn i uruchomić ją, a z plastikowego silnika wydobędzie się mnóstwo baniek. Tym sposobem dziecko będzie miało podwójną frajdę – może jednocześnie puszczać bańki i naśladować pracę dorosłych.

Dla dzieci o obniżonej koncentracji, które nie są w stanie skupić swej uwagi, bańki mydlane są fantastycznym narzędziem terapeutycznym, bowiem ich unikatowe, przenikające się barwy zmuszają malca do zainteresowania się oraz skupienia wzroku. Zarówno mini bańki mydlane, które wydmuchujemy za pomocą małej różdżki jak i giga bańki, które tworzymy za pomocą obręczy. Ponadto, podążanie za kuleczkami usprawnia funkcje wzrokowe dziecka.

Dzięki kontaktowi z bańkami, dziecko może pracować nad właściwym torem oddechowym oraz wdechem i wydechem, a poprzez odpowiednie ćwiczenia, mogą być również elementem wzmacniającym język.

Mydlane kuleczki są również fantastycznym sposobem na terapię dotykową. Maluchy zainteresowane pękającymi banieczkami, mogą eksperymentować z ich rozbijaniem. Pękanie baniek sprawia, że dzieci rozwijają zmysł dotyku, są ciekawe następstw zbijania i ulotnego „rozbryzgiwania”.

Bańki to przede wszystkim najlepsza terapia śmiechem. Frajda i radość, którą dzieci czerpią z puszczania, dmuchania, odbijania, zbijania etc. przeźroczystych kulek nie pozwala szybko się znudzić.

Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy Profi-Med realizuje projekt dofinansowany ze środków PFRON pt. „ODKRYJ Z NAMI POTENCJAŁ – ZDOBĄDŹ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ”.

Okres realizacji projektu: 01.05.2022 r. – 31.03.2025 r.